Tanrı Şifa Veren Rab'dir

Sense öğrendiğin ve güvendiğin ilkelere bağlı kal. Çünkü bunları kimlerden öğrendiğini biliyorsun. Mesih İsa’ya iman aracılığıyla seni bilge kılıp kurtuluşa kavuşturacak güçte olan Kutsal Yazılar’ı da çocukluğundan beri biliyorsun. (2.Timoteos 3:14 – 15)

Herkesin İsa Mesih’le tanışma yolculuğu çok farklıdır. Anlatılan her tanıklıktan ayrı bir hikaye çıkar. Benim Mesih’le tanışma hikayemde tıpkı Timoteos gibi çocukken başlamıştı. Bu yüzden tanıklığıma bu ayetle başlamak istedim. Açıkçası kendimi bu konuda hep çok şanslı hissettim. Mesih’le çocukken tanışmak benim için çok büyük bir ayrıcalıktı.

Ben Alevi bir toplumda ve ailede doğup büyüdüm. İsa Mesih’le ilk tanışan amcam oldu. Belli bir süre sonra babam İsa Mesih’le tanışıp iman etti. Ben de o dönemde 7 yaşındaydım. Ve bir pazar günü amcamlarda olan ev topluluğuna babamla birlikte ben de katıldım. O anı hiç unutamıyorum. Çocuktum ama orada yaşanan paydaşlık, birlikte söylenen ilahiler, edilen dualar beni çok farklı bir atmosferin içine sürüklemiş ve derinden etkilemişti. O günden sonra artık her pazar babamla birlikte kiliseye katılmaya başladım. Böylelikle Rab’le birlikte bir yolculuğa başlamıştım. Tabi bunun yanısıra doğuştan gelen bir kalıtsal hastalığım da var. Bu hastalıkla doğuştan beri mücadele etmekteyim.

Hastalığımın adı Orak Hücre Anemi. Büyük ihtimalle bu hastalığı bir çoğunuz ilk kez duyuyorsunuz. O yüzden size biraz anlatmak istiyorum. Bu hastalığa sahip olanlarda ilik olmuyor(Kök Hücre). Vücuda oksijen taşımayla görevli olan alyuvar ve akyuvarlar çok kırılgan. Bu yüzden vücuda gerektiği miktarda oksijen gitmediği takdirde çok şiddetli kemik ağrıları yaşıyor, çok sık kan alımı oluyordu. Hayatımın büyük bir bölümü hastanede geçti. Yani tam 25 yıl. Evet tam 25 yıl bu hastalık birçok doktordan, tedavi yönteminden ve ilaçlardan kaçtı. Fakat Rab İsa Mesih’ten kaçamadı. 3 yıldır ağrılarım olmuyor, kan almıyor ve hastanede yatmıyorum. Hayatımda İsa Mesih’in şifa gücüne her gün yaşayarak tanık oluyorum.

Evet değerli okuyucularımız, İsa Mesih’in Rab ve Kurtarıcı olmasının yanı sıra O şifa veren Rab’dir. Şifa gücü sınır tanımazdır… Her şeyin kaynağı O’dur. Her şeyin kaynağı olduğu gibi şifanın da kaynağı O’ dur(Romalılar 11:36). İsa Mesih, bu dünyada yaşadığı sürece körler görmüş, sağırlar duymuş, kötürümler yürümüş, cüzamlılar temiz kılınmış, daha da fazlası ölüler bile dirilmişti . (Matta 11:5)

İsa Mesih ‘in lütfu ve merhameti doğrultusunda 2016 yılından itibaren daha derin olan harika bir yolculuğum var. Bu yolculuk sırasında O’ndan öğrendiğim çok şeyler oldu. Düştüm, tükendim, acı çektim, ama o hiçbir zaman beni bırakmadı. O’nunla yolculuğum sırasında İsa Mesih’in karakteriyle ilgili beni derinden etkileyen yanı ise çok sadık olmasıydı. Biz insanlar düşüncelerimizi her an değiştirmeye meyilliyizdir ve verdiğimiz sözleri çoğunlukla tutmayıp verdiğimiz sözü çiğneriz. Ama O insan değil ki düşüncelerini değiştirsin , insan değil ki verdiği sözü çiğnesin. İsa Mesih, dün, bugün ve yarın aynı olan Rab ve Kurtarıcıdır. Eğer hala İsa Mesih’le bir yolculuğa çıkmadıysanız, dua ediyor ve diliyorum ki bir an önce bu yolculuğa sizde imanla adım atın. Ve Mesih’le birlikte olan yolculuk sırasında hayatın ne kadar çok anlamlı ve yaşanmaya değer kılındığını siz de keşfedin.